Láska (komedie-horor)přes internet ?

6. 12. 2018 19:51:29
Nevím, jestli je to dnešní uspěchanou dobou, ale řekla bych, že seznamování přes net se stalo trendem.Je to svým způsobem pohodlný a rychlý a hlavně nějak odpadlo víc přirozených možností jak se seznámit.

Tak nějak se to stalo a po 4 letech vztahu jsem single. Poslední rok, to byl nekonečný příběh rozchodů a návratů a pak asi zasáhl osud, nebo něco takového a rozhodl za nás za oba. Kamarádka, která se mě snažila utěšit mi hned poradila, ať se zaregistruju na seznamku. Moje první reakce byla, že poslední co potřebuju, je chlap. Horlivě mě ujistila, že na seznamce se určitě neseznámím do měsíce, ale že mi to rozhodně ze začátku pohladí moje drobátko pošramocené ego a rozptýlím se. Nakonec jsem ji poslechla. Měla pravdu, když nic jiného, rozptýlilo mě to dostatečně, někdy i dost pobavilo, nebo možná vyděsilo, těžko říct.

A jelikož mám dneska nějakou psavou, tak jsem si říkala, že i když jsem tam zatím jen krátce, sepíšu nějaké své zkušenosti. Někomu to třeba pomůže, někoho to rovnou možná odradí a někdo bude třeba ještě rád, že je vlastně single:-D.
Moje zkušenosti na seznamce jsou vesměs dobrý. Žádný přítel sice na obzoru není, ale za to jsem poznala pár moc fajn lidí , takže mám o další kamarády navíc, což není nikdy k zahození a jedna kámoška k tomu.


Hodně mužů, mi psalo, proč holka jako já, se seznamuje přes internet, že to nemám zapotřebí.
Nevím, jestli je to dnešní uspěchanou dobou, ale řekla bych, že seznamování přes net se stalo trendem.Je to svým způsobem pohodlný a rychlý a hlavně nějak odpadlo víc přirozených možností jak se seznámit. V mým případě bych se mohla seznámit buď v nějakým clubu, kde se většinou na mě nalepí někdo, o koho nemám zájem, možná venku při běhání, ale tam jsem většinou ráda, že stačím s dechem a nezakopnu (jsem na to celkem přebornice ). Jo, pravda, jednou jsem takhle vyběhla v první chladnější podzimní den bez papírového kapesníku a po pár metrech mi začalo téct z nosu. Pár běžců jsem tenkrát potkala, ale ani u jednoho jsem tenkrát nenašla odvahu je zastavit a požádat o kapesník. Takže záminka k seznámení byla, ale seznamovat se se soplem u nosu, mi nepřišlo v tu chvíli moc sexy.

A pak tedy prostě někde jen tak venku, ale dnešní chlapi moc neoslovujou a když už se nějaký odvážlivec najde, jsem z toho sama tak překvapená, že mi v hlavě jako první naskočí , jestli není úchyl, nebo s ním není něco jinýho špatně )), takže preventivně radši řeknu, že jsem zadaná.

Další věc co mě tam občas baví je "Tabule" či "nástěnka". Pro neznalé, je to taková věc, kam můžete napsat nějakou větu, kterou vidí úplně všichni,abyste mohli na sebe nalákat (odradit) co nejvíc lidí. Někdy mi stačí si přečíst větu a ani ve snu, by mě nenapadlo navštívit profil autora věty, " Dnes to zase nevyšlo.Kde je to mé štěstí?"
Nic ve zlým, ale z té věty sálá takový zoufalství, že mě to odrazuje už předem.
Nebo " K čemu tady ty ženský jsou, když neuměj odpovědět ani na pozdrav"
Chápu, že napsat první vzkaz někomu, kdo zaujal, asi není jednoduchý, ale občas to chce fakt víc originality, než napsat jen "ahoj" nebo "ahoj jak je" nebo nedej bože když , někdo pošle jen smajlíka...jako vymyslet odpověd na smajlíka , dá někdy fakt práci, tím spíš, když dotyčnej majitel profilu, když už na něj někdy kliknu , tak nemá fotku ani vyplněnej profil...co od toho majitel profilu čeká?.

Na seznamce je fotka základ a když už někdo nemá fantazii a neví co napsat a napíše jen pozdrav, tak by mohli mít na profilu aspoň fotky, nebo vyplněný profil, aby se o dotyčným "Lojzovi" nebo "Blaženě" něco dozvěděl.
Taky někdy chodí tolik vzkazů, že jedinci, kteří napíšou jen ahoj, jsou předem určení k "záhubě" a musí počítat s tím, že nebudou stát za odpověd. Taky jsem si všimla, že je tam plno mužů, kteří fotku v profilu mají, ale pokud dotyčná slečna či paní, neprojeví zájem, mají ji za povrchní, protože maj za to, že hledá hezounka nejlíp s tučným kontem. Nemůžu mluvit za všechny, ale jen za sebe říkám, že mě osobně chlap musí v první řadě fyzicky přitahovat. Pokud se někdo seznámí s někým v reálu, tak v první chvíli, taky vidí jen vzhled a neví dopředu jakej dotyčnej/dotyčná je povahově. Někdy je zase někdo hezkej, ale nudnej, povahou ne prostě moje krevní skupina. Prostě i na seznamce je to stále o náhodě, kolik lidí tolik různých povah a každej hledá něco jinýho.

Pak mě baví jedinci, kteří nemají tak úplně soudnost. Vážně si 50letý pán myslí, že může navázat vztah s 25letou?, nebo i míň? Vážně si myslí, že v jeho věku zvládne mít další dítě, když už má rozhodně své děti odrostlé, některé dokonce zhruba v mým věku? Nechci házet všechny do jednoho pytle. Už jsem tam viděla chlapíky, kterým je 50, ale vypadají o 10let mladší, sportují a je vidět, že jsou ve formě, tam bych pak asi takovýmu šanci dala, ale takových je vás opravdu málo .

Pak, co mi vadí, že někteří jedinci nečtou profily. V profilu jsem například napsala, že s nikým na kafe po jednom či 2 vzkazech nepůjdu a dost často mi pak přijde vzkaz, s telefonním číslem a pozváním na kafe. Chápu, že každej to má nastavené jinak a psaní je zdržuje a upřednostňují osobní setkání. Ale pokud má někdo v profilu jasně uvedeno, že upřednostňuje chvíli psaní, pak možná osobní setkání, měl by to respektovat a neposílat vzkazy s pozváním na kafe. Na tyto vzkazy už ani kolikrát neodpovídám a rovnou mažu.
Mimochodem, kdybych chodila na kafe s každým, kdo mi napíše, nedělala bych nic jinýho a tolik času opravdu nemám. Ráda někoho poznám, ale není to alfou a omegou mýho života. Seznamku beru jen jako jednu z možností, jak náhodně potkat někoho zajímavého.
Nicméně, určitě i tak je tam pár fajn chlapíků, slušných, sympatických a někdy i vtipných. Možná zas doporučení pro holky/ženy, i když vám napíše někdo, kdo vás z nějakých důvodů nezaujal, ale dal si práci aby o sobě něco napsal, a nenapsal jen " Ahoj, jak je?, nebo Jestli tě něco zajímá, ptej se" je fajn dotyčnému aspoň odepsat (slušně), že nemáte zájem.
Ono se kolikrát i z toho pozná, jak je dotyčný vyrovnaný jedinec . Spousta to vezme v pohodě a jsou rádi, že se jim dostalo aspoň nějaké odpovědi a ano, pak jsou jedinci, kteří nejsou schopni přijmout odpověd NE, berou to přílíš osobně a přijde vám vzteklá odpověd, jakože jste nafoukaná kráva apod. Takové odpovědi, mě většinou rozesmějou a já si jen řeknu, no jo, není divu, že mě pán XY nezaujal :D
Tak.... jestli někdo dočetl můj slovní průjem až sem, tak super Ať se daří v seznamování ať v reálu nebo virtuálně a každý najde toho, koho hledá Pokračování příště. A zdržte se nejapných komentářů, protože každej z vás dělá někdy věci, hodny správnýho labilního jedince a může to potkat i Vás. Tak ať víte :-D

Autor: Andrea Klusková | čtvrtek 6.12.2018 19:51 | karma článku: 15.78 | přečteno: 689x

Další články blogera

Andrea Klusková

Tykat či vykat?

Tak se mi tu poslední dobou objevuje další "nešvar" A tím je VYKÁNÍ. A to jsme prosím v 21.století....

13.12.2018 v 20:48 | Karma článku: 18.65 | Přečteno: 4704 | Diskuse

Andrea Klusková

Přiberu a budu bohatá

Od mého blízkého kamaráda, jsem tenhle rok obdržela adventní kalendář. Ale ne jen tak ledajakej. Nečokoládovej. To mě trochu zamrzelo.

11.12.2018 v 21:18 | Karma článku: 15.23 | Přečteno: 638 | Diskuse

Andrea Klusková

Od seznamky k buvolům

V týdnu mi poslala bývalá kolegyňka mailem vtípek, kterej pobavil nejen mně, ale i moji kolegyni v kanclu.

1.12.2018 v 23:11 | Karma článku: 14.04 | Přečteno: 845 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Josef D. Kortan

Partenogeneze náboženství

Tento text je genderově nevyvážený a politicky nekorektní. Rovnoprávnost žen je nesmysl, ženy by měly mít ve společnosti vyšší postavení než muži. Dobro a láska nikdy nezvítězí, pokud nepomůžeme.

17.12.2018 v 10:36 | Karma článku: 7.77 | Přečteno: 108 | Diskuse

Václav Vít

Interview s tvůrcem vesmíru.

Oboustranná komunikace s Pánem Bohem je pěkná fuška, zvláště na konci adventu. Jak jsem dopadl, viz níže.

17.12.2018 v 10:29 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 58 | Diskuse

Karel Trčálek

Odpůrci migrace jsou hloupí a zmanipulovaní

Články nejmenovaných odpůrců migrace, jakož i diskuzní příspěvky odpůrců migrace pod články o migraci, nemilosrdně odhalují prachmizernou intelektuální úroveň těchto lidských bytostí

17.12.2018 v 9:25 | Karma článku: 15.04 | Přečteno: 1361 | Diskuse

Luboš Chott

Chodím městem a dívám se za vrata aneb Ptáci vyhlášky neřeší

Tuhle jsem jel rychlíkem – je jedno kam, protože ať v Česku jedete kamkoliv, je to stejné... České rychlíky nejsou žádné TGV nebo Shinkansen, takže pohodlně stačíte sledovat cvrkot za oknem.

17.12.2018 v 8:44 | Karma článku: 2.73 | Přečteno: 119 | Diskuse

Jan Bartoň

Báchorky o solidaritě s imigranty

Na názorech Jiřího Turnera lze velmi dobře dokumentovat přístup k migraci, který nerozlišuje mezi legálními a ilegálními prostředky. Přicházejí-li lidé ilegálně bez dokladů a mimo hraniční přechody, zaslouží si solidaritu?

17.12.2018 v 8:00 | Karma článku: 33.54 | Přečteno: 717 | Diskuse
Počet článků 8 Celková karma 13.96 Průměrná čtenost 1141

slovy mýho kamaráda: Velký temperament v přílíš malém těle, s notnou dávkou duševního exhibicionismu, který ti nechá jen okamžik na okouzlení zevnějškem, humorem a okamžitě tě sejme všemi vlastnostmi, za které se ostatní stydí a ona si na nich zakládá :-D

Najdete na iDNES.cz